Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Jelenia Góra

Wykaz wód górskich Okręgu Jelenia Góra PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
OdraBóbrBóbr1. Od granicy Państwa do mostu drogowego w ciągu ul. Włókienniczej w Marciszowie.Lubawka, Kamienna Góra, MarciszówMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr2. Od mostu drogowego w ciągu ul. Włókienniczej w Marciszowie do jazu MEW w Ciechanowicach.Kamienna, Góra MarciszówMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr3. Od jazu MEW w Ciechanowicach do jazu w Dąbrowicy.Marciszów, Janowice Wielkie, Mysłakowice, Jelenia GóraMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrBóbr4. Od jazu w Dąbrowicy do pierwszego jazu przed zbiornikiem Modre (Perła Zachodu).Jelenia Góra, Jeżów SudeckiMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr5. Od tamy zbiornika Wrzeszczyn do 100 m poniżej ujścia rzeki Kamienicy do Bobru z granicą (dolną) przebiegającą prostopadle do nurtu Bobru.Jeżów Sudecki, Stara KamienicaMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa. Obręb ochronny. Zakaz amatorskiego połowu ryb w okresie od 01.01 do 30.06
OdraBóbrBóbr6. Od tamy zbiornika Pilchowice do mostu drogowego przy ul. Kościuszki we Wleniu.WleńMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrBóbr7. Od mostu drogowego przy ul. Kościuszki we Wleniu do mostu drogowego przy ul. Zarzecze we Wleniu (przed przejazdem kolejowym).Wleń, Lwówek ŚląskiMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść" Zakaz amatorskiego połowu ryb w okresie od 01.09. do 31.12.
OdraBóbrBóbr8. Od mostu drogowego przy ul. Zarzecze we Wleniu (przed przejazdem kolejowym) do mostu drogowego w miejscowości Sobota.Wleń, Lwówek ŚląskiMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr9. Od mostu drogowego w miejscowości Sobota do jazu przy bazie PKS w Lwówku Śląskim.Lwówek ŚląskiMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrBóbr10. Od jazu przy bazie PKS w Lwówku Śląskim do do pierwszego mostu drogowego w m. BrunówLwówek ŚląskiMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr11. Od tamy EW Włodzice Małe do ujścia Żeliszowskiego Potoku.Lwówek Śląski, Bolesławiec, SzprotawaMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrBóbr12. Od jazu elektrowni w Kraszowicach do jazu w miejscowości Leszno Dolne (woj. lubuskie).Lwówek Śląski, Bolesławiec, SzprotawaMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrZadrna1. Od pierwszego mostu drogowego w Olszynach do jazu przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze.Kamienna GóraMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrZadrna2. Od jazu przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze do ujścia do Bobru.Kamienna GóraZakaz amatorskiego połowu ryb.
OdraBóbrLeskOd źródeł w pow. wałbrzyskim do ujścia do rzeki Bóbr.Wałbrzych, MarciszówMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrŁomnicaOd ujścia Łomniczki do ujścia do Bobru.MysłakowiceMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrKamienna1. Od źródeł do kładki przy ul. Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie powyżej oczyszczalni ścieków.Szklarska PorębaZakaz amatorskiego połowu ryb.
OdraBóbrKamienna2. Od kładki przy ul. Jeleniogórskiej powyżej oczyszczalni ścieków w Szklarskiej Porębie do mostu drogowego przy elektrowni wodnej w Piechowicach Górnych.Szklarska Poręba, PiechowiceMetoda spinningowa i muchowa. Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.04 do 30.06
OdraBóbrKamienna3. Od mostu drogowego przy elektrowni wodnej w Piechowicach Górnych do mostu drogowego przy ul. Pakoszowskiej w Piechowicach.PiechowiceZakaz amatorskiego połowu ryb.
OdraBóbrKamienna4. Od mostu drogowego przy ul. Pakoszowskiej w Piechowicach do kładki przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze Cieplicach.Piechowice Jelenia GóraMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrKamienna5. Od kładki przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze Cieplicach do mostu drogowego przy cmentarzu w Jeleniej Górze Cieplicach.Jelenia GóraZakaz amatorskiego połowu ryb.
OdraBóbrKamienna6. Od mostu drogowego przy cmentarzu w Jeleniej Górze Cieplicach do ujścia do Bobru.Jelenia GóraMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrKamienica1. Od źródeł do ruin mostu („most kapitański") ok. 100 m. od ujścia do Bobru.Stara KamienicaMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraBóbrKamienica2. Od ruin mostu („most kapitański") do ujścia do Bobru.Stara KamienicaMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa. Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.01 do 30.06
OdraBóbrKwisa1. Od źródeł do jazu w miejscowości Wieża.Świeradów, Mirsk, Gryfów ŚląskiMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrKwisa2. Od tamy zbiornika Leśna do ujścia Miłoszowickiego Potoku.LeśnaMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i wypuść". Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.09 do 31.12
OdraBóbrKwisa3. Od ujścia Miłoszowickiego Potoku do jazu przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu.Leśnam LubańMetoda spinningowa i muchowa
OdraBóbrKwisa4. Od jazu przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu do jazu przy elektrowni w Radogoszczy.LubańMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i wypuść".
OdraBóbrKwisa5. Od jazu elektrowni w Radogoszczy do starorzecza Kwisy w Osieczowie.Lubań, Nowogrodziec, OsiecznicaMetoda spinningowa i muchowa.
OdraBóbrKwisa6. Od elektrowni wodnej przy oczyszczalni ścieków w Kliczkowie do jazu w Łozach (woj. lubuskie).Osiecznica, SzprotawaMetoda spinningowa i muchowa.
OdraKwisaDługi PotokOd mostu drogowego w miejscowości Rębiszów Dolny do ujścia do Kwisy.MirskMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraCzernaCzerna WielkaOd źródeł do ujścia Czernej Małej (woj. lubuskie).Węgliniec, OsiecznicaMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
OdraNysa ŁużyckaMiedzianka1. Od granicy Państwa do pierwszego mostu drogowego przy ul. Kościuszki w Bogatyni.BogatyniaZakaz amatorskiego połowu ryb.
OdraNysa ŁużyckaMiedzianka2. Od pierwszego mostu drogowego przy ul. Kościuszki w Bogatyni do ujścia do rzeki Nysa Łużycka.BogatyniaMetoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
OdraNysa ŁużyckaCzerwona WodaOd źródeł do zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu.Sulików ZgorzelecMetoda spinningowa i muchowa.
OdraNysa ŁużyckaŻarecki PotokOd źródeł do ujścia do Nysy Łużyckiej.PieńskMetoda spinningowa i muchowa.
OdraNysa ŁużyckaBielawkaOd źródeł do ujścia do Nysy Łużyckiej.PieńskMetoda spinningowa i muchowa.
OdraKaczawaKaczawa1.Od źródeł do prawego brzegu potoku Bystrzyk w Nowym Kościele (Krzeniów)Wojcieszów, ŚwierzawaMetoda spinningowa i muchowa. Zakaz amatorskiego połowu ryb w okresie od 01.09. do 31.12.
ŁabaIzeraIzeraOd potoku Kobyła - po granicy Państwa, do opuszczenia terytorium RP.Szklarska PorębaMetoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".