Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Krosno

Wykaz wód górskich Okręgu Krosno PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WisłaSanSan1. Od źródeł do starej ławy przy ośrodku „Nafty”. (Na terenie BNP i rezerwatu przyrody Krywe – od ujścia potoku Hulski do mostu w m. Studenne – obowiązuje całkowity zakaz wędkowania ).Lutowiska, Ustrzyki DolnePrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaSanSanod 50 m poniżej zapory wodnej w Myczkowcach do ujścia Hoczewki z wyłączeniem strefy ochronnej elektrowni w m. Zwierzyń.Olszanica, LeskoŁowisko specjalne no kill – sztuczna mucha. Obowiązują przepisy regulaminu łowiska OS San ZO PZW Krosno.
WisłaSanSan3. Od ujścia Hoczewki do mostu w Postołowie.LeskoPrzynęty sztuczne. Zakaz zabierania złowionych lipieni.
WisłaSanSan4. Od mostu w Postołowie do ujścia Osławy z wyłączeniem odcinka od mostu kolejowego w Zagórzu do progu w Zasławiu. ZagórzPrzynęty sztuczne. Zakaz zabierania złowionych lipieni.
WisłaSanSan5. Od mostu kolejowego w Zagórzu do progu w Zasławiu. ZagórzPrzynęty sztuczne i roślinne. Zakaz zabierania złowionych lipieni.
WisłaSanSan6. Od ujścia Osławy do 200 m powyżej kładki przy Stomilu w SanokuZagórz, SanokPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaSanSan7. Od m. Międzybródź (od tablicy początek miejscowości) do mostu w Dobrej.Sanok, BrzozówPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaSanSan8. Wszystkie dopływy Sanu od źródeł do ujścia potoku Łubienka w Dynowie, nie wymienione w Informatorze wraz ze swymi dopływami (z wyłączeniem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb).Lutowiska, Lesko, Zagórz, Sanok, BrzozówPrzynęty sztuczne.
WisłaSanCzarny (Chrewtówka)Na całej długości wraz z dopływami.CzarnaPrzynęty sztuczne
WisłaSanSolinkaOd źródeł do pierwszego mostu w m. Bukowiec (z wyłączeniem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb).Cisna, SolinaPrzynęty sztuczne.
WisłaSolinkaWetlinaOd źródeł do ujścia wraz z dopływami (z wyłączeniem rezerwatu „Sine wiry” – całkowity zakaz połowu ryb).Cisna, SolinaPrzynęty sztuczne.
WisłaSan – zbiornik Solina WołkowyjkaNa całej długości wraz z dopływami.PolańczykMatecznik. Wędkowanie zabronione.
WisłaSan – zbiornik Myczkowce Zbiornik MyczkowceOd mostu w Solinie do przystanku koło ośrodka wypoczynkowego w m. Bóbrka.Solina, OlszanicaPrzynęty sztuczne, zakaz trolingowania. Łowisko No Kill. Zakaz zabierania złowionych ryb i posiadania ryb złowionych na innych łowiskach.
WisłaSan – zbiornik Myczkowce Zbiornik MyczkowceOd przystanku koło ośrodka wypoczynkowego w m. Bobrka do zapory wodnej w Myczkowcach.Solina, OlszanicaPrzynęty sztuczne z wyjątkiem połowów pod lodem, zakaz trolingowania.
WisłaSan – zbiornik Solina i MyczkowceWszystkie dopływyWszystkie dopływy nie wymienione w informatorze.Solina, OlszanicaPrzynęty sztuczne.
WisłaSanOlszankaOd źródeł do ujścia, bez „starego” koryta Sanu.OlszanicaPrzynęty sztuczne. Zakaz zabierania złowionych lipieni.
WisłaSanHoczewkaOd źródeł do ujścia wraz z dopływami.Baligród, LeskoPrzynęty sztuczne. Zakaz zabierania złowionych lipieni.
WisłaSanOsława1. Od źródeł do ujścia Osławicy i wraz z nią i dopływami (z wyłączenie rezerwatu „Zwiezło”, „Jeziorka Duszatyńskie” – gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb).KomańczaPrzynęty sztuczne.
WisłaSanOsława2. Od ujścia Osławicy do ujścia potoku Kalniczka.Komańcza, ZagórzPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaOsławaWszystkie DopływyNa całej długości.Komańcza,ZagórzPrzynęty sztuczne.
WisłaSanPotok TyrawskiNa całej długości wraz z dopływami.Tyrawa WołowskaPrzynęty sztuczne.
WisłaSanSanoczekNa całej długości wraz z dopływami.Bukowsko, SanokPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaSanWiarOd źródeł do granicy państwa wraz z dopływami oraz rzeką Wyrwa od źródeł do granicy państwa.RopienkaPrzynęty sztuczne.
WisłaSanWisłok1. Od źródeł do mostu w Pastwiskach.Komańcza, RymanówPrzynęty sztuczne.
WisłaSanWisłok2. Od zbiornika zaporowego Sieniawa do mostu drogowego w m. Besko.BeskoPrzynęty sztuczne. Zakaz zabierania pstrągów potokowych i lipieni.
WisłaSanWisłok3. Od mostu drogowego w m. Besko do mostu drogowego w m. Bzianka.BeskoPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaSanWisłokWszystkie dopływy Wisłoka od zapory w Sieniawie do ujścia Stobnicy nie wymienione w Informatorze z wyłączeniem Pielnicy od jazu w Długiem do ujścia do Wisłoka a i Taboru (Morwawy) od mostu w Posadzie Górnej do ujścia do WisłokaKrosno Przynęty sztuczne.
WisłaWisłokTabor/MorwawaOd źródeł do mostu drogowego w m. Posada Górna.BeskoPrzynęty sztuczne.
WisłaWisłokaWisłokaOd źródeł do mostu drogowego w Żmigrodzie wraz z dopływami (z wyłączeniem Magurskiego Parku Narodowego– obowiązuje całkowity zakaz wędkowania).Krempna, Nowy ŻmigródPrzynęty sztuczne.
WisłaWisłokaKłopotnica1. Od źródeł do odprowadzenia wody z Ośrodka Zarybieniowego Folusz.DębowiecMagurski Park Narodowy. Wędkowanie zabronione.
WisłaWisłokaKłopotnica2. Od w/w odprowadzenia do ujścia do Wisłoki wraz z dopływami.Dębowiec, JasłoPrzynęty sztuczne.
WisłaWisłokaJasiołka1. Od źródeł do ujścia potoku Panna wraz z nim i dopływami (z wyłączeniem rezerwatu przyrody „Przełom Jasiołki” – obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb).DuklaPrzynęty sztuczne.
WisłaWisłokaJasiołka2. Od ujścia potoku Panna do mostu drogowego w m. Dukla (Zboiska-Cergowa).DuklaPrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaWisłokaIwielkaOd źródeł do ujścia do Wisłoki.DuklaPrzynęty sztuczne.
WisłaWisłokaWisłokaWszystkie dopływy Wisłoki od ujścia Jasiołki do ujścia Jodłówki nie wymienione w Informatorze (z wyłączeniem Magurskiego Parku Narodowego– obowiązuje całkowity zakaz wędkowania).Jasło, Kołaczyce, BrzostekPrzynęty sztuczne.
WisłaJasiołkaChlebiankaOd źródeł do ujścia do Jasiołki wraz z dopływami.JedliczePrzynęty sztuczne i roślinne.
WisłaRopaRopaOd ujścia potoku Libuszanka do ławy w m. PrzysiekiSkołyszynPrzynęty sztuczne.
WisłaRopaSitniczankaOd źródeł do jazu w m. BinarowaBieczPrzynęty sztuczne.
WisłaRopaOlszynka (Święcanka)Od źródeł do mostu drogowego w m. Siepietnica.SkołyszynPrzynęty sztuczne.
WisłaRopaSitniczanka OlszynkaWszystkie dopływy.Biecz, SkołyszynPrzynęty sztuczne.
DniestrDniestrStrwiąż wraz z dopływamiOd źródeł do granicy Państwa wraz z dopływami.Ustrzyki Dolne.Przynęty sztuczne.