Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Legnica

Wykaz wód górskich Okręgu Legnica PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
OdraKaczawaKaczawaOd ujścia potoku Wilcza do ujścia rzeki Czarna Woda k. LegnicyZłotoryja, LegnicaMetoda muchowa i spinningowa. Przynęty sztuczne uzbrojone w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadziorów.
OdraKaczawaKaczawaOd jazu powyżej mostu na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy do ujścia rzeki Czarna Woda do Kaczawy obowiązuje łowisko typu „ złów i wypuść”.Obowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów oraz zakaz zabierania, zabijania i posiadania przy sobie złowionych ryb, w tym także z innych łowisk.
OdraKaczawaKaczawaNa odcinku rzeki Kaczawa od jazu powyżej mostu na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy do mostu na ul. Bielańskiej w Legnicy W okresie od 01 września do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb
OdraKaczawaKaczawaNa odcinku rzeki Kaczawa w obrębie miasta Złotoryja od jazu w m. Jerzmanice do mostu przy ul. Legnickiej w Złotoryi obowiązuje łowisko typu „ złów i wypuść”Obowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów oraz zakaz zabierania, zabijania i posiadania przy sobie złowionych ryb, w tym także z innych łowisk.
OdraKaczawaPotok PrusickiNa całej długości.Leszczyna, RzymówkaWędkowanie zabronione.
OdraKaczawaDrążnica SzereniawaNa całej długości.KozówWędkowanie zabronione.
OdraKaczawaSkoraOd południowej granicy wsi Proboszczów do mostu drogowego w Chojnowie przy ul. Legnickiej.Proboszczów, Zagrodno, ChojnówMetoda muchowa i spinningowa .Przynęty sztuczne uzbrojone w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadziorów.
OdraKaczawaSkoraNa odcinku rzeki Skora w obrębie miasta Chojnów od progu wodnego w m. Konradówka do mostu na ul. Legnickiej w m. Chojnów obowiązuje łowisko typu” złów i wypuść”ChojnówObowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów oraz zakaz zabierania, zabijania i posiadania przy sobie złowionych ryb, w tym także z innych łowisk.
KaczawaSkoraCzermnica z dopływamiNa całej długości.PielgrzymkaWędkowanie zabronione.
KaczawaSkoraWojcieszynka z dopływamiNa całej długości.PielgrzymkaWędkowanie zabronione.
KaczawaSkoraZimnik z dopływami1. Od źródeł do Ośrodka Zarybieniowgo PZW w Modlikowicach. ModlikowiceObręb hodowlany Wędkowanie zabronione.
KaczawaSkoraZimnik z dopływami2. Na odcinku przyległym do OZ Modlikowce.ModlikowiceObręb hodowlany Wędkowanie zabronione.
KaczawaSkoraZimnik z dopływami3. Od OZ Modlikowice do ujścia do Skory.ModlikowiceWędkowanie zabronione.
KaczawaSkoraChełst, Kraśnik, Dębrznik, Gajowa, PiasecznaNa całej długości z dopływami.ZagrodnoWędkowanie zabronione.
OdraKaczawaNysa SzalonaOd źródeł do zbiornika zaporowego Słup.Zębowice, JaworMetoda muchowa i spinningowa. Przynęty sztuczne uzbrojone w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadziorów.
OdraKaczawaNysa SzalonaOd mostu drogowego na drodze Stary Jawor- Piotrowice do zbiornika SłupJaworW okresie od 1 marca do 30 kwietnia każdego roku obowiązuje zakaz uprawiania amatorskiego połowu ryb.
OdraKaczawaNysa SzalonaNa odcinku rzeki Nysa Szalona w obrębie miasta Jawor od jazu w m. Zębowice do mostu na trasie Jawor – Złotoryja okolice m. Piotrowice obowiązuje łowisko typu „ złów i wypuść”Obowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów oraz zakaz zabierania, zabijania i posiadania przy sobie złowionych ryb, w tym także z innych łowisk.
OdraKaczawaNysa Szalona Od zbiornika zaporowego do ujścia do KaczawySłup, DuninoMetoda muchowa i spinningowa .Przynęty sztuczne uzbrojone w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadziorów.
KaczawaNysa SzalonaJawornikNa całej długości.Paszowice JaworWędkowanie zabronione.
KaczawaNysa SzalonaNysa MałaNa całej długości.JaworWędkowanie zabronione.
KaczawaNysa SzalonaPozostałe dopływyNa całej długości.JaworWędkowanie zabronione.