Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Olsztyn

Wykaz wód górskich Okręgu Olsztyn PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
Zalew WiślanyPasłękaRzeka Pasłęka (obwód rybacki nr 6)Obejmuje wody rzeki Pasłęka z wodami jej dopływów od 50-ciu metrów poniżej jeziora Sarąg do jeziora Łęguty.Olsztynek, Gietrzwałd, ŁuktaRezerwat Przyrody wędkowanie na podstawie imiennych zezwoleń wydawanych przez Zarząd Okręgu PZW w Olsztynie, z upoważnienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Wyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Zakaz zabierania pstrąga potokowego. Wymiar ochronny lipienia 32 cm, limit dzienny 1 szt.
Zalew WiślanyPasłękaRzeka Pasłęka (obwód rybacki nr 8)Obejmuje wody rzeki Pasłęka z wodami jej dopływów od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jez. Isąg do ujścia rzeki Miłakówka z wyłączeniem wód: rzeki Giłwa (Giławka), rzeki Morąg, dopływów z jezior: Gamerki (Gamry), Skolickie (Skolity), dopływu z jezior: Włodowo, Wiejskie Małe do 50-ciu metrów poniżej wypływu z tych jezior.Łukta, Jonkowo, Świątki, Miłakowo, Lubomino, OrnetaRezerwat Przyrody - wędkowanie na podstawie imiennych zezwoleń wydawanych przez Zarząd Okręgu PZW w Olsztynie, z upoważnienia RDOŚ w Olsztynie. Wyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Zakaz zabierania pstrąga potokowego. Wymiar ochronny lipienia - 32 cm, limit dzienny 1 szt.
Zalew WiślanyPasłękaRzeka Giłwa (obwód rybacki nr 4)Obejmuje wody: -rzeki Giłwa od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Giłwa do jej ujścia do rzeki Pasłęki, - cieku Dopływ spod Jonkowa (Kanał Trojański), z wodami jego dopływów, z wyłączeniem wód jezior: Linowa (Linówa), Giedajty i wód dopływów z tych jezior do 50-ciu metrów poniżej ich wypływu z jezior.Gietrzwałd, JonkowoRezerwat Przyrody - wędkowanie na podstawie imiennych zezwoleń wydawanych przez ZO PZW Olsztyn, z upoważnienia RDOŚ w Olsztynie. Wyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Zakaz zabierania pstrąga potokowego. Wymiar ochronny lipienia - 32 cm; limit dzienny 1 szt. Na Kanale Trojańskim obręb ochronny. Zakaz wędkowania w okresie od 1.09. do 31.01.
Zalew WiślanyPasłękaRzeka Morąg (obwód rybacki nr 2)Obejmuje wody: rzeki Morąg od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Morąg do rzeki Pasłęka.MorągRezerwat Przyrody - wędkowanie na podstawie imiennych zezwoleń wydawanych przez ZO PZW Olsztyn, z upoważnienia RDOŚ w Olsztynie Wyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40cm i powyżej 50cm, limit dzienny 1szt. Wymiar ochronny lipienia - 32 cm; limit dzienny 1 szt.
Zalew WiślanyPasłękaStruga Miłakówka (obwód rybacki nr 3)Obwód rybacki obejmuje wody cieku Struga Miłakówka z wodami jego dopływów, od 50- ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Długie do jego ujścia do rzeki Pasłęka, z wyłączeniem wód dopływu z jeziora Fila (Bolity, Balwiąg, Bema) oraz wód rzeki Narienka.MiłakowoWyłącznie przynęty sztuczne, spinning i mucha. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40 cm i powyzej 50cm, dzienny limit 1 szt.
WisłaDrwęcaRzeka Drwęca (obwód rybacki nr 3)Obejmuje wody rzeki Drwęca z wodami jej dopływów, od jazu w Idzbarku do jez. Drwęckie z wyłączeniem wód z jez. Rudal i wód rzeki Grabiczek.OstródaWyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40cm i powyzej 50cm, dzienny limit 1 szt.
PregołaŁynaRzeka Kirsna (w ob. rybackim rzeki Łyna nr 4)Na całej długości rzeki Kirsna wraz z dopływami.Dobre MiastoWyłącznie przynęty sztuczne - spinning i mucha. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40cm i powyżej 50cm, limit dzienny 1szt.
PregołaGołdapaRzeka Gołdapa (obwód rybacki nr 1)Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Gołdapa na odcinku od osi podłużnej pierwszego mostu drogowego w miejscowości Gołdap do jej ujścia do rzeki Węgorapa, wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka. Obwód znajduje się w gminie Banie Mazurskie.Banie MazurskieOd piętrzenia M.E.W. w Boćwince do mostu w miejscowości Wróbel, wraz z dopływem Boćwinka (z wyłączeniem zb. zaporowego M.E.W. w miejscowości Grunajki) i od mostu drogowego w miejscowości Banie Mazurskie (most na drodze do miejscowości Rapa i Żabin) do połączenia z Kanałem Brożajckim: - wyłącznie przynęty sztuczne- spinning i mucha, - wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40cm i powyżej 50cm, limit dzienny 1szt
PregołaGołdapaKanał Brożajcki (obwód rybacki nr 1)Obejmuje wody Kanału Brożajckiego, Kanału Dopływowego, Kanału Minockiego wraz z wodami innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do kanału.Banie MazurskieKanał Brożajcki (od wypływu z rzeki Gołdapa do piętrzenia MEW w miejscowości Brożajcie, z wyłączeniem zb. zaporowego): - wyłącznie przynęty sztuczne – spinning i mucha, - wymiar ochronny pstrąga potokowego do 40cm i powyżej 50cm, limit dzienny 1szt.