Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Wałbrzych

Wykaz wód górskich Okręgu Wałbrzych PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
OdraOdraNysa Kłodzka1. Od źródeł do mostu drogowego powyżej m.Bystrzyca KłodzkaMiędzylesie, Bystrzyca Kł.Metoda muchowa.
OdraOdraNysa Kłodzka2. Odcinek 3 km na terenie miasta MiędzylesieMiędzylesiePrzemienny obręb ochronny, wędkowanie zabronione.
OdraOdraNysa Kłodzka3.Od w/w mostu do jazu poniżej m. Bystrzyca Kłodzka.Bystrzyca KłodzkaMetoda muchowa. Zakaz połowu od 1.09. do 31.01.
OdraOdraNysa Kłodzka4.Od w/w jazu do wodospadu w m. Gorzanów.Bystrzyca KłodzkaMetoda muchowa, spinning.
OdraOdraNysa Kłodzka5.Od w/w wodospadu do ujścia rzeki Biała Lądecka w m. Krosnowice.Bystrzyca Kł. KłodzkoMetoda muchowa, spinning. Zakaz zabierania złowionych ryb, tzw. odcinek „złów i wypuść”
OdraOdraNysa Kłodzka6. Od ujścia rzeki Biała Lądecka w m. Krosnowice do jazu w granicach Kłodzka.KłodzkoMetoda muchowa, spinning. Zakaz zabierania złowionych ryb, tzw. odcinek „złów i wypuść”
OdraOdraNysa Kłodzka7. Od w/w jazu do jazu koło oczyszczalni ścieków.KłodzkoPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraOdraNysa Kłodzka8.Od w/w jazu do zbiornika zaporowego Topola.Kłodzko, Bardo, KamieniecMetoda muchowa, spinning i gruntowo-spławikowa (przynęty naturalne roślinne).
OdraNysa KłodzkaWilczka1. Od źródeł do zapory kamiennej w Międzygórzu.Bystrzyca KłodzkaObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaWilczka2. Od w/w zapory do ujścia.Bystrzyca KłodzkaMetoda muchowa.
OdraNysa KłodzkaBystrzyca ZielenieckaOd źródeł do tablic informacyjnych przemiennego obrębu ochronnego w Bystrzycy Kłodzkiej.Bystrzyca KłodzkaMetoda muchowa.
OdraNysa KłodzkaBystrzyca DusznickaNa całej długości z wyłączeniem w administracyjnych granicach uzdrowisk Duszniki i Polanica oraz Potoku Kamiennego w Szczytnejgdzie wędkować nie wolno.Bystrzyca Kłodzka, Szczytna, KłodzkoMetoda muchowa.
OdraNysa KłodzkaBiała Lądecka1.Od źródeł do szlabanu ze znakiem „ zakaz ruchu „ w Bielicach.Stronie Śl.Obręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaBiała Lądecka2.Od w/w szlabanu do kładki przy ul. Bema w m. Lądek Zdrój.Stronie Śl. Lądek ZdrójMetoda muchowa. Zakaz połowu od 1.09. do 31.01.
OdraNysa KłodzkaBiała Lądecka3. W obrębie m. Lądek Zdrój od kładki przy ul. Bema do mostu przy ul. Widok.Lądek ZdrójPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaBiała Lądecka4. Od mostu przy ul. Widok w m. Lądek Zdrój do wodospadu w RadochowieLądek ZdrójMetoda muchowa. Zakaz połowu od 1.09. do 31.01.
OdraNysa KłodzkaBiała Lądecka5.Od wodospadu w Radochowie do ujścia do Nysy Kłodzkiej.Lądek Zdrój, KłodzkoMetoda muchowa i spinning. Zakaz połowu od 1.09. do 31.01.
OdraBiała LądeckaMorawka1. Od źródeł do mostu w Bolesławowie.Stronie Śl.Obręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraBiała LądeckaMorawka2. Od mostu w Bolesławowie do zapory w Stroniu Śl.Stronie Śl.Metoda muchowa. Zakaz połowu od 01.09. do 31.01.
OdraBiała LądeckaMorawka3. Od ww zapory do ujścia.Stronie Śl.Przemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaŚcinawka1. Od źródeł do granicy Państwa w GolińskuMieroszówMetoda muchowa, spinning.
OdraNysa KłodzkaŚcinawka2. Od mostu przy ul. Powstańców do końca ul. Wojska Polskiego.MieroszówPrzemienny obręb ochronny, wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaŚcinawka3. Od granicy Państwa do ujścia.Radków, Nowa Ruda, KłodzkoMetoda muchowa, spinning.
OdraŚcinawkaWłodzica1. Od źródeł do ujścia potoku z Sokolca.Nowa RudaPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraŚcinawkaWłodzica2. Od ujścia potoku z Sokolca do granic m. Nowa Ruda .Nowa RudaMetoda muchowa.
OdraŚcinawkaWłodzica3. Odcinek w granicach administracyjnych m. Nowa Ruda.Nowa RudaPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraŚcinawkaWłodzica4. Poniżej granic administracyjnych m. Nowa Ruda do ujścia do rzeki Ścinawki.Nowa RudaMetoda muchowa, spinning.
OdraŚcinawkaPosnaOd źródeł do jazu w miejscowości Ścinawka Radkowska.RadkówMetoda muchowa.
OdraŚcinawkaPosnaOd ww. jazu do zabudowań tzw. „starego młyna” w m. Ścinawka Radkowska.RadkówPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraŚcinawkaPosnaOd ww. „starego młyna” do ujścia do rzeki Ścinawki.RadkówMetoda muchowa, spinning.
OdraNysa KłodzkaWszystkie pozostałe dopływy Nysy KłodzkiejOd źródeł do zbiornika zaporowego Topola na całej długości wraz ze swymi dopływami.Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Bardo. KamieniecObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaWszystkie dopływy Wilczki, Bystrzycy Zielenieckiej i DusznickiejNa całej długości wraz z dopływamiMiędzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki, Polanica, KłodzkoObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraNysa KłodzkaWszystkie dopływy Białej Lądeckiej, Morawki, Ścinawki, Włodzicy, PosnyNa całej długości wraz z dopływami.Stronie Śl., Lądek Zdrój, Radków, Nowa Ruda, KłodzkoObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
OdraBystrzycaBystrzyca Od źródeł do granic administracyjnych m. GłuszycaGłuszyca, Jedlina Zdrój, WalimMetoda muchowa.
OdraBystrzycaBystrzyca2. Na terenie m. Głuszyca do ujścia potoku Rybnego.GłuszycaPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
OdraBystrzycaBystrzyca3. Od ujścia potoku Rybnego w m. Głuszyca do mostu drogowego w Zagórzu Śląskim.Walim, ŚwidnicaMetoda muchowa, spinning. Zakaz połowu od 01.09. do 31.01.
OdraBystrzycaBystrzyca4. Od progu zapory wodnej zbiornika w Lubachowie do ujścia rzeki PiławyŚwidnicaMetoda muchowa, spinning. Zakaz połowu od 01.09. do 31.01.
OdraBystrzycaBystrzyca5. Wszystkie dopływy Bystrzycy wraz ze swymi dopływami z wyłączeniem rzeki Piławy.Głuszyca, Jedlina Zdrój, Walim, ŚwidnicaObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
ŁabaOrlicaOrlicaNa całej długości.MiędzylesieMetoda muchowa, spinning. Rzeka graniczna.
ŁabaOrlicaWszystkie dopływy OrlicyNa całej długości wraz ze swymi dopływami po stronie Polskiej.Międzylesie, Bystrzyca KłodzkaObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.
ŁabaMitujaKlikawa (Szybka)1. Na terenie miasta i gminy.Lewin, KudowaMetoda muchowa, spinning.
ŁabaMitujaKlikawa (Szybka)2. Od mostu drogowego w Jeleniowie do oczyszczalni ścieków w Kudowie Zdroju.Kudowa ZdrójPrzemienny obręb ochronny - wędkowanie zabronione.
ŁabaMitujaKlikawa (Szybka)3. Wszystkie dopływy wraz ze swymi dopływami.Lewin, Kudowa ZdrójObręb hodowlany - wędkowanie zabronione.