Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Zamość

Wykaz wód górskich Okręgu Zamość PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
TanewBiała ŁadaOsaNa całej długości z wyłączeniem zb.zaporowego „Bojary”.BiłgorajPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
TanewBiała ŁadaBiała ŁadaOd źródeł do mostu drogowego przy ul. Lubelska w Biłgoraju.Chrzanów, Goraj, Frampol, BiłgorajPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
SanTanewTanewOd źródeł do ujścia Wirowej.Narol, Susiec, Obsza, ŁukowaPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia W rezerwacie „Nad Tanwią” w m. Rebizanty dozwolone łowienie z lewej strony rzeki. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
SanTanewSzum z dopływami1. Od granicy rezerwatu „Szum” do cofki zb.w Górecku Kościelnym.JózefówPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot. do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
SanTanewSzum z dopływami2. Zbiornik w Górecku Kościelnym.JóżefówWymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia
SanTanewSzum z dopływami3. Od jazu zb.w Górecku Kościelnym do cofki zbiornika „Aleksandrów” w Sigle.Józefów, AleksandrówPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
SanTanewSzum z dopływami4. Zbiornik „Aleksandrów”.AleksandrówWymiar ochronny pstrąga pot. do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia.
SanTanewSzum z dopływami5. Od jazu zb.”Aleksandrów”do ujścia.Aleksandrów, ŁukowaPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot .do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
SanTanewNiepryszkaOd źródeł do ujścia - z wyłączeniem zb.w Józefowie (woda nizinna ).JózefówPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot. do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia
SanTanewSopotOd źródeł, do ujścia - z wyłączeniem zb.w Majdanie Sopockim (woda nizinna) i rezerwatu przyrody „Czartowe Pole” (50 m poniżej mostu w Hamerni, na długości 3500 m).Susiec, JóżefówPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia W rezerwacie „Czartowe Pole” wędkowanie zabronione. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia
SanTanewJeleńOd źródeł do ujścia z wyłączeniem rezerwatu przyrody.SusiecPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka.
SanTanewPotok ŁosinieckiOd źródeł do granicy rezerwatu „Nad Tanwią” (około 3000 m od ujścia).SusiecPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
WisłaWieprzWieprzOd jazu w m.Krasnobród do ujścia rz.Świnki (poniżej Szczebrzeszyna) - z wyłączeniem odcinka w granicach Roztoczańskiego ParkuKrasnobród, Zwierzyniec, SzczebrzeszynPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot.do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia Zakaz zabierania pstrąga potokowego do 31 stycznia każdego roku włącznie oraz od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia.
WisłaWieprzWieprzZbiornik Rudka (woda nizinna)ZwierzyniecWymiar ochronny pstrąga pot. do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia. Zakaz zabierania pstrąga potokowego do 31 stycznia każdego roku włącznie oraz od 16 - 31sierpnia.
WisłaWieprzPor z dopływamiOd źródeł do jazu w m.Tworyczów.Zakrzew, Turobin, SułówPrzynęty sztuczne, haki bezzadziorowe. Wymiar ochronny pstrąga pot. do 35 i pow.50 cm. Całkowity zakaz zabierania lipienia Zakaz zabierania pstrąga potokowego do 31 stycznia każdego roku włącznie oraz od 16 - 31 sierpnia. Znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia. Wprowadza się na rzece Por od zapory młyna w Zakłodziu do mostu w Gaju Gruszczańskim całkowity zakaz połowu ryb.