Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg Okreg Nadnotecki PZW

Wykaz wód górskich Okręgu Okreg Nadnotecki PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WartaNotećGwdaOd granicy woj. Wielkopolskiego do elektrowni Żarki w Lędyczku z wyłączeniem zbiornika zaporowego między elektrowniami Węgorzewo - Łomczewo.Okonek, ZłotówMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
WartaNotećGwdaOd elektrowni Żarki do mostu drogowego w LędyczkuOkonekMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01 Przedłużony okres ochronny pstrąga potokowego - do 31 stycznia. Limit pstrąga potokowego - do 2 szt. na dobę
WartaNotećGwdaOd ww mostu do „dębu” - trzecia łąka.OkonekMetoda muchowa, spinningowa i spławikowa - przynęty roślinne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Przedłużony okres ochronny pstrąga potokowego - do 31 stycznia. Limit pstrąga potokowego - do 2 szt. na dobę
WartaNotećGwdaOd jazu w Tarnówce do mostu drogowego w Krępsku na trasie Piła - Jastrowie.Tarnówka SzydłowoMetoda muchowa, spinningowa i spławikowa - przynęty roślinne
NotećGwdaCzarnaOd wiaduktu kolejowego do ujścia do Gwdy.OkonekMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
NotećGwdaPłytnicaNa całej długości (z wyłączeniem zbiornika zaporowego Smolary).Jastrowie, TarnówkaMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
NotećGwdaRurzycaOd mostu na drodze leśnej Smolary-Tarnowo do ujścia do Gwdy.SzydłowoMetoda muchowa, spinningowa i spławikowa - przynęty roślinne
NotećGwdaPankawaOd źródeł do ujścia.Plecemin SzydłowoObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
NotećGwdaGłomiaOd mostu drogowego w m. Dolnik do ujścia do Gwdy.KrajenkaMetoda muchowa i spinningowa.
NotećGwdaPiława1. Od zapory w Nadarzycach do mostu drogowego w Głowaczewie.Wałcz JastrowieMetoda muchowa i spinningowa.
NotećGwdaPiława2. Od w/w mostu do dolnej granicy obrębu hodowlanego Ośrodka w Zabrodziu (z wyłączeniem zbiornika zaporowego Zabrodzie oraz obrębu hodowlanego Ośrodka w Zabrodziu)Wałcz SzydłowoMetoda muchowa i spinningowa.
NotećGwdaPiława - łowisko ochronne Połączone3. Od dolnej granicy obrębu hodowlanego Ośrodka w Zabrodziu do mostu drogowego Stara Łubianka - KrępskoSzydłowoŁowisko ochronne „Połączone”. Metoda muchowa i spinningowa (haczyki i kotwiczki bezzadziorowe). Zakaz spinningowania od 01.09 do 31.01. Zakaz brodzenia na odcinku od dolnej granicy obrębu hodowlanego do połączenia z rzeką Dobrzyca od 01.10 do 30.06. Całkowity zakaz zabierania pstrąga potokowego i lipienia, Regulamin łowiska zamieszczony na stronie www.pzw.org.pl/pila
NotećGwdaPiława4. Od mostu drogowego Stara Łubianka - Krępsko do pierwszego gospodarstwa rolnego m. Dobrzyca.SzydłowoMetoda muchowa i spinningowa.
NotećGwdaPiława5. Od w/w gospodarstwa do mostu betonowego w m. Dobrzyca.SzydłowoMetoda muchowa, spinningowa i spławikowa - przynęty roślinne
GwdaPiławaDobrzyca1. Od wypływu z jeziora Machliny do mostu drogowego powyżej I Ośrodka Pstrągowego w Tarnowie.Wałcz SzydłowoMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
GwdaPiławaDobrzyca2. Od w/w mostu drogowego do mostu drogowego poniżej drugiego Ośrodka Pstrągowego w Tarnowie z wyłączeniem obrębów hodowlanych przy ośrodkach pstrągowych (w ośrodku „Pstrąg Tarnowo” - prawy brzeg w obrębie hodowlanym udostępniony dla wędkarzy).SzydłowoMetoda muchowa i spinningowa.
GwdaPiławaDobrzyca - łowisko ochronne Połączone3. Od mostu drogowego poniżej drugiego Ośrodka Pstrągowego w Tarnowie do połączenia z PiławąSzydłowoŁowisko ochronne „Połączone” Metoda muchowa i spinningowa (haczyki i kotwiczki bezzadziorowe) Zakaz spinningowania od 01.09 do 31.01. Całkowity zakaz zabierania pstrąga potokowego i lipienia, Regulamin łowiska zamieszczony na stronie www.pzw.org.plpila
NotećDrawaPłocicznaOd źródeł do granicy Drawieńskiego Parku Narodowego.TucznoMetoda muchowa i spinningowa.
DrawaPłocicznaRunicaOd wypływu z jeziora Tuczno do granicy Drawieńskiego Parku Narodowego.TucznoMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
WartaNotećBukówkaOd spiętrzenia w Rychlickim Młynie do mostu kolejowego w m. HerburtowoWieleń KrzyżMetoda muchowa i spinningowa. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
WartaNotećBukówkaOd mostu kolejowego w miejscowości Herburtowo do ujścia do rzeki Noteć.Krzyż DrawskoMetoda muchowa, spinningowa i spławikowa - przynęty roślinne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12. Limit dobowy połowu pstrąga potokowego - 1 sztuka, lipienia - 1 sztuka.
NotećBukówkaMokrzycaOd źródeł do ujścia do BukówkiTrzciankaObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
NotećBukówkaDzierżążnaOd źródeł do ujścia do BukówkiWieleńObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
NotećBukówkaZbrzycaOd źródeł do ujścia do BukówkiWieleńObręb ochronny. Wędkowanie zabronione