Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Bydgoszcz

Wykaz wód górskich Okręgu Bydgoszcz PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WisłaWisłaMłyńska StrugaNa całej długości z dopływem Struga Otorowska.Solec KujawskiObręb chroniony. Wędkowanie zabronione.
WisłaWisłaBrda1. Od mostu drogowego w miejscowości Nadolna Karczma na trasie Nadolna Karczma - Lutom do mostu drogowego w miejscowości Woziwoda na trasie Tuchola - Czersk.TucholaMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki).
WisłaWisłaBrda2. Od mostu drogowego w miejscowości Woziwoda do granicy rezerwatu przyrody Doliny Rzeki Brdy.TucholaRezerwat Doliny rzeki Brdy. Wędkowanie zgodnie z regulaminem rezerwatu. Metoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.
WisłaWisłaBrda3. Na odcinku od elektrowni Smukała do mostu na ul. Ludwikowo w Bydgoszczy.BydgoszczNa odcinku od Dolnego stanowiska Elektrowni Wodnej Smukała wzdłuż Ośrodka Zarybieniowego Opławiec do 100 m poniżej obiektu całkowity zakaz połowu ryb wzdłuż prawego brzegu rzeki (obręb hodowlany). Poniżej metoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz posiadania i zabierania ryb z gatunków pstrąg potokowy, lipień z odcinka rzeki Brdy, oraz obowiązek używania haków bezzadziorowych od stopnia piętrzącego elektrowni wodnej Smukała do ujęcia wody „Czyżkówko” przez MWiK Bydgoszcz. Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.09 do 31.12 z odcinka rzeki Brdy od stopnia piętrzącego elektrowni wodnej Smukała do ujęcia wody MWiK Bydgoszcz 'Czyżkówko'.
WisłaBrdaCzerska StrugaNa całej długości.CzerskMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaBrdaBielska Struga1. Odcinek o nazwie Zwierzynka od mostu na drodze Krąg-Zwierzyniec do mostu we wsi Rzepiczna.TucholaMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaBrdaBielska Struga2. Od wypływu z jez. Białe do ujścia do Brdy.TucholaMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaBrdaKamionka1. Od młyna w Karczewie do jej ujścia do Zalewu Koronowskiego.GostycynMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaBrdaKamionkaOd miejscowości Gronowski Młyn do ujścia do jez. Mochel.Kamień Kraj.Metoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaBrdaBożenkowska StrugaOd dopływu spod Dobrcza do ujścia do Zalewu TryszczynOsielskoMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaWisłaWda (Czarna Woda)Od mostu drogowego w miejscowości Błędno na trasie Łuby-Łoboda do ostatnich zabudowań w miejscowości Stara Rzeka.OsieMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki).
WisłaWdaPrusinaOd jej źródeł do ujścia do rzeki Wda.OsieMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.
WisłaWdaSobińska StrugaOd 500 metrów poniżej wypływu z jeziora Miedzno do ujścia do Zalewu Gródek.OsieMetoda muchowa i spinningowa (zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławiki). Zakaz wędkowania od 01.09 do 31.12.