Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Ciechanów

Wykaz wód górskich Okręgu Ciechanów PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
DrwęcaWelWel - 9Od wypływu z jeziora Lidzbarskiego, do progu w miejscowości Chełsty - z wyłączeniem części obwodu jeziora Lidzbarskiego zwanej „Jeziorem, Markowym”.Lidzbark1. Połów ryb odbywa się w sposób i na zasadach określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez Zarząd Okręgu PZW w Ciechanowie, zamieszczonym w Zezwoleniu na wędkowanie, a także na stronie internetowej Okręgu: www.pzw.org.pl/18 2. Połów ryb odbywa się na przynęty sztuczne, wyłącznie metodami: spinningową lub muchową za wyjątkiem regulacji ujętej w pkt 9. 3. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk albo kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. 4. Dokonujący połowu mają obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. 5. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągów i lipieni. 6. Złowione pstrągi i lipienie muszą być w najkrótszym czasie z całą ostrożnością wypuszczone z powrotem do łowiska. 7. Od 1 września do 31 grudnia obowiązuje zakaz połowu ryb metodami spinningowymi oraz na streamery. 8. W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje zakaz brodzenia w oznakowanych miejscach (tarliska). 9. W okresie od 1 maja do 30 września dopuszcza się na odcinku od mostu drogowego na trasie Lidzbark – Brodnica do 50 m powyżej elektrowni wodnej w Kurojadach, połów metodą spławikową na przynęty roślinne.
DrwęcaWelWel - 7Od mostu kolejowego w miejscowości Cibórz do jeziora Lidzbarskiego.Lidzbark1. Połów ryb odbywa się w sposób i na zasadach określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez Zarząd Okręgu PZW w Ciechanowie, zamieszczonym w Zezwoleniu na wędkowanie, a także na stronie internetowej Okręgu: www.pzw.org.pl/18 2. Połów ryb odbywa się na przynęty sztuczne, wyłącznie metodami: spinningową lub muchową za wyjątkiem odstępstw zawartych w punkcie 8. 3. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk albo kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. 4. Dokonujący połowu mają obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. 5. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągów i lipieni. 6. Złowione pstrągi i lipienie muszą być w najkrótszym czasie z całą ostrożnością wypuszczone z powrotem do łowiska. 7. Od 1 września do 31 grudnia obowiązuje zakaz połowu ryb metodami spinningowymi oraz na streamery. 8. W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje zakaz brodzenia w oznakowanych miejscach (tarliska).
WkraSzkotówkaSzkotówkaOd przepustu pod drogą Szkotowo-Rączki do jej ujścia do rzeki Wkra, wraz z dopływami Lipowska Struga, Sławska Struga, a także wodami pozostałych dopływów.Nidzica, Kozłowo, Działdowo.1. Połów ryb odbywa się w sposób i na zasadach określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez Zarząd Okręgu PZW w Ciechanowie, zamieszczonym w Zezwoleniu na wędkowanie, a także na stronie internetowej Okręgu: www.pzw.org.pl/18 2. Połów ryb odbywa się na przynęty sztuczne, wyłącznie metodami: spinningową lub muchową . 3. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk albo kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. 4. Dokonujący połowu mają obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. 5. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągów i lipieni. 6. Złowione pstrągi i lipienie muszą być w najkrótszym czasie z całą ostrożnością wypuszczone z powrotem do łowiska. 7. Od 1 września do 31 grudnia obowiązuje zakaz połowu ryb metodami spinningowymi oraz na streamery. 8. W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje zakaz brodzenia w oznakowanych miejscach (tarliska).