Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Elbląg

Wykaz wód górskich Okręgu Elbląg PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
Zalew WiślanyBanówkaBanówkaOd źródeł do granicy Państwa, na całej długościBraniewo, PieniężnoPrzynęty sztuczne
Zalew WiślanyBanówkaOmazaOd źródeł do granicy PaństwaBraniewoPrzynęty sztuczne
Zalew WiślanyPasłękaDrwęca WarmińskaOd źródeł do mostu kolejowego w OrnecieOrnetaPrzynęty sztuczne i roślinne
Zalew WiślanyPasłękaWałszaOd dolnego stanowiska jazu w Pieniężnie do ujścia do rz. PasłękiPieniężnoPrzynęty sztuczne, z wyłączeniem cofki jazu w Bornitach, gdzie zezwala się na stosowanie przynęt roślinnych. Rezerwat przyrody. Wędkowanie na podstawie zezwoleń wydawanych przez O PZW w Elblągu. Wymiary ochronne pstrąga potokowego do 40 cm i od 50 cm wzwyż oraz lipienia do 32 cm. Limit dzienny pstrąga potokowego – 1 szt. Limit dzienny lipienia – 1 szt.
Zalew WiślanyPasłękaŁaźnicaNa całej długości.BraniewoWędkowanie zabronione.
Zalew WiślanyPasłękaBiebrza WarmińskaNa całej długościBraniewoWędkowanie zabronione.
Zalew WiślanyBaudaBaudaOd źródeł do mostu drogowego na trasie Frombork - BraniewoMilejewo, Młynary, FromborkPrzynęty sztuczne
Jezioro DrużnoWąskaWąskaOd dolnego stanowiska jazu w Klekotkach do odpływu z Oczyszczalni Miejskiej w Pasłęku.Godkowo, PasłękPrzynęty sztuczne i roślinne.
Jezioro DrużnoWąskaSałaNa całej długości.PasłękWędkowanie zabronione
Jezioro DrużnoDzierzgońDzierzgońOd mostu drogowego na trasie Dzierzgoń - Prakwice do mostu w miejscowości Bągart.DzierzgońPrzynęty sztuczne.
WisłaLiwaLiwaOd dolnego stanowiska jazu w m. Gonty do mostu drogowego na trasie Kwidzyn - Białki.Prabuty, KwidzynPrzynęty sztuczne i roślinne. Na odcinku od mostu drogowego na drodze nr 55 ul. Sportowa w miejscowości Kwidzyn do mostu w miejscowości Białki obowiązuje zasada no kill (złów i wypuść).
ElblągKumielaSrebrny PotokNa całej długości.ElblągPrzynęty sztuczne.