Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Katowice

Wykaz wód górskich Okręgu Katowice PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
Małej WisłyBiała PrzemszaBiała Przemsza z dopływami nie wymienionymi nr 023Od źródeł do ujścia pot. Tarnówka w Golczowicach z dopływami na tym odcinkuWolbrom, Chrząstowice, GolczowicePrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiała PrzemszaTarnówka nr 023Od źródeł do ujścia do Białej Przemszy.Bydlin, Cieślin, Golczowice.Przynęty sztuczne uzbrojona wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Zakaz spinningowania od 01.09 do 31.01.
Małej WisłyBiała PrzemszaBiała Przemsza z dopływami nie wymienionymi nr 023Od ujścia pot. Tarnówka w Golczowicach do mostu drogowego w m. KluczeCieślin, Golczowice, KluczeSztuczne przynęty - uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiała PrzemszaBiała Przemsza z dopływami nie wymienionymi nr 023Od mostu drogowego w m. Klucze do jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie.Klucze, Dabrowa Górnicza, Błędów, Okradzionów, ChechłoPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt.Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiała PrzemszaBiała Przemsza z dopływami nie wymienionymi nr 023Od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie do byłego mostu kolejowego w Sławkowie, obecnie ścieżki rowerowej.Dabrowa Górnicza, Okradzionów, SławkówPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie - odcinek No KILL. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 100 m w górę i 150 m w dół od ujścia strumieni komora 1 i 2 położonych w Sławkowie przy ul. Olkuskiej.
Małej WisłyBiała PrzemszaBiała Przemsza z dopływami nie wymienionymi nr 023Od byłego mostu kolejowego w Sławkowie, obecnie ścieżki rowerowej do ujścia pot. Kozi Bród ze wszystkimi dopływami na tym odcinku.Sławków, Burki, Maczki, Długoszyn.Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiała PrzemszaSztoła z dopływami nr 024Od źródeł do ujścia do rz. Białej Przemszy.Olkusz, Bukowno.Wędkowanie zabronione
Małej WisłyBiała PrzemszaKanał Kopalni Piasku Szczakowa z dopływami nr 026Od źródeł do mostu drogowego w Jaworznie SzczakowejSzczakowaPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt. dzień. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyCzarna PrzemszaCzarna Przemsza z dopływami nie wymienionymiOd zapory zb. Przeczyce do ujścia pot. Pogorianka.Przeczyce, Wojkowice Kościelne, Preczów, BędzinŁowisko specjalne, wędkowanie dozwolone na podstawie specjalnych zezwoleń. Przynęty sztuczne i sztuczna mucha.
Małej WisłyIłownicaIłownica z dopływami nr 016Od źródeł do drogi Bielsko Biała - Cieszyn nr 1 (E75).Jasienica, SkoczówPrzynęty sztuczne i roślinne. Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Małej WisłyIłownicaJasienica z dopływami nr 018Od źródeł do ujścia do rz. Iłownicy.JasienicaPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Małej WisłyIłownicaWapienica nr 048Od źródeł do mostu drogowego na ul. Mazańcowickiej w m. Ligota (poniżej ujścia kanału Ligockiego)Wapienica, LigotaPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie – ŁOWISKO NO KILL.
Małej WisłyBiałaBiała z dopływami nie wymienionymi nr 021Od źródeł do mostu przy ul. Mazańcowickiej w Bielsku Białej – KomorowicachBielsko BiałaPrzynęty sztuczne - uzbrojona wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie – odcinek No KILL. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiałaBiała z dopływami nie wymienionymi nr 021Od mostu przy ul. Mazańcowickiej w Bielsku Białej – Komorowicach do mostu drogowego na trasie Czechowice Dziedzice – Bestwina.Bielsko BiałaPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.
Małej WisłyBiałaKromparek z dopływami nr 021Na całej długości.Bielsko BiałaPrzynęty sztuczne i roślinne. Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Małej WisłyBiałaOlszówka , Wilkówka nr 021Od źródeł do połączenia z rz. Białą.Bielsko Biała, Wilkowice.Wędkowanie zabronione.
Górnej OdryPiotrówkaKaczor nr 668Od źródeł do ujścia do Piotrówki.ZebrzydowiceWędkowanie zabronione.
Górnej OdryOlzaOlza z dopływami nie wymienionymi nr 027Od źródeł do granicy Państwa w m. Bukovec / Jasnowice.Istebna, CieszynPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru
Górnej OdryOlzaOlza z dopływami nie wymienionymi nr 027Od granicy Państwa na wysokości jazu nr III w Błogocicach do jazu nr IV w Cieszynie – Boguszowicach.CieszynPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie – odcinek No KILL.
Górnej OdryOlzaOlza z dopływami nie wymienionymi nr 027Od jazu nr IV w Cieszynie – Boguszowicach do ujścia pot. BobrówkaCieszynPrzynęty sztuczne i roślinne. Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Zakaz spinningowania od 01.09.do 31.01.
Górnej OdryOlzaPuńcówka z dopływami nr 022Na całej długości.Dzięgielów, CieszynPrzynęty sztuczne i roślinne. Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Górnej OdryOlzaBobrówka z dopływami nr 019Na całej długości.Bażanowice, CieszynPrzynęty sztuczne i roślinne. Przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Górnej OdryOlzaLesznianka / Listnice nr 027Na całej długości od źródeł do granicy Państwa w m. Leszna Górna.Leszna GórnaPrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.
Górnej OdryDramaDrama z dopływami nr 041Od źródeł do mostu kolejowego w m. Dzierżno przed ujściem do zbiornika Dzierżno Małe.Kamieniec, Zawada, Zbrosławice, PyskowicePrzynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 1 szt. Całkowity zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.