Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Kielce

Wykaz wód górskich Okręgu Kielce PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WisłaNidzicaNidzicaOd źródeł do mostu drogowego w miejscowości Podgaje z dopływami na tym odcinku.Książ Wielki, Słaboszów, Działoszyce, SkalbmierzMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaNidaMierzawaNa całej długości wraz z dopływami.Sędziszów, Wodzisław, Miechów, Michałów, PińczówMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Wymiar ochronny pstrąga pot. do 35 cm. Na odcinku rzeki od mostu drogowego na trasie E-77 w miejscowości Mierzawa do mostu drogowego w miejscowości Konary łowisko typu „ZŁÓW I WYPUŚĆ”, obowiązek łowienia na haczyki i kotwiczki bezzadziorowe, posiadanie podbieraka, całoroczny zakaz brodzenia w miejscach wyznaczonych tarlisk.
WisłaBiała NidaHutkaOd źródeł do ujścia do rzeki Biała Nida wraz z dopływami.ChęcinyMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaBiała NidaWiernaNa odcinku od kładki przy moście drogowym w miejscowości Bocheniec do ujścia do rzeki Biała Nida wraz z dopływami.Małogoszcz, ChęcinyMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaLubrzankaWarkoczNa całej długości.Górno, DaleszyceMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaCzarna NidaBelniankaOd źródeł do mostu drogowego w miejscowości Słopiec wraz z dopływami.Bieliny DaleszyceMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaCzarna StaszowskaŁukawkaNa całej długości wraz z dopływami.RakówObręb ochronny. Zakaz wędkowania.
WisłaCzarna StaszowskaCzarna StaszowskaOd źródeł do mostu drogowego w miejscowości Raków wraz z dopływami na tym odcinku.Daleszyce, RakówMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaKamiennaKamionkaOd źródeł do cofki zbiornika w m. Suchedniów wraz z dopływami na tym odcinkuSuchedniówMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaKamiennaŻarnówkaNa całej długości wraz z dopływami na tym odcinku z wyłączeniem zbiornika Mostki.Suchedniów, WąchockMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaKamiennaLubiankaNa całej długości wraz z dopływami na tym odcinku z wyłączeniem zbiornika Lubianka.StarachowiceMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaKamiennaKamiennaOd źródeł do mostu drogowego przy ulicy Drożdzów w miejscowości Bliżyn oraz dopływach na tym odcinku.BliżynMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaPokrzywiankaSłupiankaNa całej długości wraz z dopływami.Nowa SłupiaMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01.09. do 31.01.
WisłaPokrzywiankaPokrzywiankaOd źródeł do mostu drogowego w miejscowości Pokrzywianka wraz z dopływami.Nowa SłupiaMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.
WisłaŚwiślinaŚwiślinaOd źródeł do mostu w miejscowości Dąbrowa wraz z dopływami, z wyłączeniem rzeki Psarki od źródeł do mostu drogowego w miejscowości TarczekBodzentyn, PawłówMetoda spinningowa oraz muchowa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinnigowania od 01.09. do 31.01.