Informator wód pstrąga i lipienia - PZW Radom

Wykaz wód górskich Okręgu Radom PZW.

Ostatnia aktualizacja: 2018
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WislaRzeka RadomkaRzeka Radomkana odcinku od jej źródeł do mostu drogowego na trasie Radom – Przysucha (nr 12) w miejscowości Wieniawa oraz dopływach wód do tego odcinka, z wyłączeniem zbiornika Topornia.Przysucha, Borkowice, WieniawaDopuszcza się połów ryb metodą spinningową i muchową (poniżej zbiornika Topornia także metodą spławikową tylko na przynęty pochodzenia roślinnego). (nie wymaga dodatkowych opłat na rzeki górskie). Lipień całkowity zakaz zabierania. Wymiar ochronny okonia nie dotyczy wód górskich.
WislaRzeka RadomkaRzeka Szabasówkana odcinku od jej źródeł do mostu drogowego na trasie Łaziska – Zaborowie oraz dopływach wód do tego odcinka.Przysucha, SzydłowiecDopuszcza się połów ryb metodą spinningową i muchową (nie wymaga dodatkowych opłat na rzeki górskie). Lipień całkowity zakaz zabierania. Wymiar ochronny okonia nie dotyczy wód górskich.
WislaRzeka RadomkaRzeka Jabłonicana odcinku od jej źródeł do mostu drogowego na trasie RadomPrzysucha (nr 12) oraz dopływach wód do tego odcinka.Wieniawa, Borkowice, PrzysuchaDopuszcza się połów ryb metodą spinningową i muchową (nie wymaga dodatkowych opłat na rzeki górskie). Lipień całkowity zakaz zabierania. Wymiar ochronny okonia nie dotyczy wód górskich.