Informator wód pstrąga i lipienia - PZW Toruń

Wykaz wód górskich Okręgu Toruń PZW.

Ostatnia aktualizacja: 2018
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WisłaDrwęcaDrwęcaOd 200 m poniżej jazu młyna w Lubiczu do osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś wraz z dopływami.LubiczDozwolone przynęty sztuczne i roślinne oraz wędkowanie metodą spinningową i muchową. - Obręb ochronny Nr 5 na rzece Drwęcy: obręb ochronny obejmuje obszar wód od pierwszego zakola rzeki poniżej jazu młyna w Lubiczu (dolna granica obrębu ochronnego Nr 4) do osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś. Obręb ustanawia się na okres od 1 października do 31 grudnia.
WisłaDrwęcaDrwęcaOd osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś do mostu drogowego na trasie Złotoria - Kaszczorek wraz z dopływami.LubiczDozwolone przynęty sztuczne i roślinne oraz wędkowanie metodą spinningową i muchową. - Obręb ochronny Nr 6 na rzece Drwęcy: obręb ochronny obejmuje obszar wód rzeki od osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś do mostu drogowego na trasie Złotoria – Kaszczorek. Obręb ustanawia się na okres od 1 kwietnia do 15 maja i od 1 października do 31 grudnia. W przypadku przedłużenia się akcji zarybieniowej smoltami troci wędrownej i łososia atlantyckiego okres obowiązywania obrębu może ulec wydłużeniu do 31 maja. O ewentualnym wydłużeniu okresu funkcjonowania obrębu ochronnego uprawniony do rybactwa jest obowiązany powiadomić w środkach masowego przekazu.
WisłaDrwęcaRuziecOd mostu drogowego na trasie Golub- Dobrzyń - Lipno w miejscowości Wygoda do jej ujścia do rz. Drwęcy.Golub-DobrzyńDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaBrynicaOd źródeł do ujścia Strugi Górzanki z wyłączeniem jezior Bryńskie Południowe i Bryńskie Północne.Górzno GrążawyDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12
WisłaDrwęcaWel1. Od młyna w Chełstach do jazu w m. BratianGrodziczno, Nowe Miasto Lub.Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową. Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni na rzece Wel i jej dopływach; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka. Całoroczny, całkowity zakaz wędkowania metodą spławikową na terenie rezerwatu „Piekiełko”. W rezerwacie poruszanie dozwolone tylko po istniejących ścieżkach
WisłaDrwęcaWel2. Od jazu w m. Bratian do ujścia do DrwęcyNowe Miasto Lub.Wędkowanie zabronione.
WisłaDrwęcaWel3. Od mostu w m. Chełsty do mostu w m.Trzcin.Nowe Miasto Lub.Zakaz zabierania i posiadania pstrąga.
WisłaDrwęcaPoburzankaNa całej długościOstródaDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaGizelaNa całej długościIławaDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaSandelaNa całej długościIława LubawaDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaGroblicaNa całej długościNowe MiastoDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaStruga ŁubiankaNa całej długościCiechocinDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaDrwęcaStruga LubickaNa całej długościLubicz ToruńDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 15.03. do 15.05 i od 1.09. do 31.12.
DrwęcaBrynicaPissaOd 50 m poniżej wypływu z jeziora Księte do jej ujścia do rzeki BrynicaGórzno GrążawyDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12
DrwęcaBrynicaGórzankaOd 50 m poniżej wypływu z jeziora Górznieńskiego do jej ujścia do rzeki BrynicaGórzno GrążawyDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
DrwęcaWelKiełpińska StrugaNa całej długościGrodzicznoDozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową. Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka.
DrwęcaWelKatlewska StrugaNa całej długościGrodzicznoDozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową. Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka.
DrwęcaWelWólkaNa całej długościGrodzicznoDozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową. Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka.
WelWólkaŚwinarc (Linówka)Na całej długościGrodzicznoDozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową. Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka. Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową. Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka.
WisłaWisłaZielona StrugaNa całej długościWielka NieszawkaDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
WisłaWisłaMątawaOd zastawki poniżej jeziora Mątasek do jeziora ŚwięteWarlubie DragaczDozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.