Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg Okręg Mazowiecki PZW

Wykaz wód górskich Okręgu Okręg Mazowiecki PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
WisłaJeziorkaJeziorkaOd źródeł do Zbiornika w Głuchowie, z wyłączeniem zbiorników w Osieczku (powyżej Jeziórki) i Głuchowie.Mszczonów, Pniewy, GrójecDozwolone metody: muchowa i spinnigowa. Zakaz zabierania pstrąga i lipienia oraz obowiązek stosowania haków bezzadziorowych i podbieraka.
NarewRządzaRządzaOd źródeł do mostu kolejowego na trasie Mińsk Mazowiecki - Tłuszcz z wyłączeniem zbiorników w m. Witkowizna i m. Rządza.Kałuszyn, Jakubów, Dobre, Stanisławów, PoświętneDozwolone metody: muchowa i spinnigowa. Zakaz zabierania pstrąga i lipienia oraz obowiązek stosowania haków bezzadziorowych i podbieraka.
WisłaSkrwa PrawaSkrwa PrawaOd mostu drogowego w m. Tłuchówek do jazu w m. Radotki Uwaga: w części odcinka zlokalizowane są rezerwaty: „Brudzieńskie Jary” i „Sikórz”, w których obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb.Brudzeń, Sierpc, TluchowoDozwolone metody: muchowa i spinnigowa. Zakaz zabierania pstrąga i lipienia oraz obowiązek stosowania haków bezzadziorowych i podbieraka
BiebrzaWissaWissaOd mostu w m. Skaje do mostu w m. Rydzewo.Szczuczyn, Wąsosz, RadziłówDozwolone metody: muchowa i spinnigowa. Zakaz zabierania pstrąga i lipienia oraz obowiązek stosowania haków bezzadziorowych i podbieraka