Menu

Informator wód pstrąga i lipienia - Okręg PZW Nowy Sącz

Wykaz wód górskich Okręgu Nowy Sącz PZW. Łowiska pstrąga i lipienia, ale także innych ryb łososiowatych, granice łowisk oraz zasady połowu ryb. Zobacz szczegóły (opisy, zdjęcia, komentarze) po kliknięciu na nazwę łowiska.
Ostatnia aktualizacja: 2018 - link do strony PZW
DorzeczeRzeka głównaŁowiskoGranice łowiskaMiasto, gminaZasady połowu
DopływyWszystkie niewyszczególnione poniżej dopływy w dorzeczu Czarnej Orawy, Raby, Ropy, Dunajca (w tym Białej Tarnowskiej, Łososiny, Popradu) w granicach obwodów rybackich użytkowanych przez OkręgObwody uzupełniające. Wędkowanie zabronione.
WagOrawaCzarna Orawa1. Od ujścia potoku Bukowiński Strumyk (Podszklanka) w miejscowości Podwilk do ujścia potoku ZubrzycaRabka ZdrójWoda górska, Sztuczna mucha.
WagOrawaCzarna Orawa2. Od ujścia potoku Zubrzyca do Granicy Państwa.Rabka ZdrójWoda nizinna. Przynęty naturalne i sztuczne.
OrawaCzarna OrawaZubrzyca1. Zubrzyca od ujścia potoku Suchy do ujścia do Czarnej Orawy.JabłonkaWoda górska Sztuczna mucha.
OrawaCzarna OrawaSyhlec1. Syhlec od ujścia Kidunowskiego Potoku do ujścia do Czarnej Orawy.JabłonkaWoda górska. Sztuczna mucha.
OrawaCzarna OrawaLipnica1. Lipnica od ujścia potoku Przywarówka do ujścia do Czarnej Orawy.JabłonkaWoda górska. Sztuczna mucha.
OrawaCzarna OrawaPiekielnikOd ujścia potoku Rokicki (Piekielniczek) w m. Piekielnik do ujścia do rzeki Czarnej Orawy.JabłonkaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłaWisłaRaba1. Od ujścia potoku Rokicinka do ujścia potoku Lubieńka, z wyłączeniem wyszczególnionego poniżej odcinkaMszana Dolna, Rabka ZdrójWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaWisłaRaba2. Od ujścia potoku Poniczanka do ujścia potoku Lubońskiego w Rabce (przy moście kolejowym).Woda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
RabaMszankaPorębiankaOd ujścia potoku Koninka do ujścia do Mszanki.Mszana Dolna, Rabka ZdrójWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko "Złów i wypuść"
RabaRabaMszankaOd ujścia potoku Łętówka w Mszanie Górnej do ujścia do rzeki Raby z wyłączeniem wyszczególnionego poniżej odcinka.Mszana Dolna, Rabka ZdrójWoda górska. Sztuczna mucha.
RabaRabaMszankaOdcinek od 50 m. powyżej mostu kolejowego do 50 m. poniżej mostu drogowego w m. Mszana Dolna.Mszana Dolna, Rabka ZdrójObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
RabaRabaPoniczankaPoniczanka od mostu drogowego Rabka - Ponice do ujścia do Raby.Mszana Dolna, Rabka ZdrójWoda górska. Sztuczna mucha.
RabaRabaKasinkaKasinka od ujścia p. Węglówki (Niedźwiadek) do ujścia do Raby.Mszana Dolna, Rabka ZdrójWoda górska. Sztuczna mucha.
DunajecCzarny DunajecSiwa WodaSiwa Woda od granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (przy Siwej Polanie) do połączenia z potokiem Kirowa Woda w m. Roztoki.Czarny DunajecWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
DunajecCzarny DunajecKirowa WodaKirowa Woda od granicy TPN w m. Kościelisko-Kiry (obok Stadionu Biathlonowego) do połączenia z potokiem Siwa Woda w m. RoztokiCzarn DunajecWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko "Złów i wypuść"
WisłaDunajecCzarny Dunajec1. Od połączenia Siwej i Kirowej Wody do mostu drogowego w Ludźmierzu, z wyłączeniem wyszczególnionego poniżej odcinka.Czarny DunajecWoda górska. Sztuczna mucha. Od 1.01 do 15.03 łowisko „Złów i Wypuść”. Od 16.03 wymiar gospodarczy pstrąga pot. do 40cm
WisłaDunajecCzarny Dunajec2. Odcinek w Czarnym Dunajcu od mostu na ul. Targowej do mostu na drodze nr 957 (na Nowy Targ).Nowy TargWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
WisłaDunajecCzarny Dunajec3. Od mostu drogowego w Ludźmierzu do ujścia Białego Dunajca.Woda górska. Sztuczna mucha. Łowisko "Złów i wypuść"
DunajecCzarny DunajecLepietnicaLepietnica od ujścia potoku Obidowiec do ujścia do Czarnego Dunajca.Nowy TargWoda górska. Sztuczna mucha. Od 1.01 do 15.03 łowisko „Złów i Wypuść”.
DunajecCzarny DunajecRogoźnikRogoźnik od ujścia potoku Ciche do ujścia do Czarnego Dunajca.Woda górska. Sztuczna mucha. Od 1.01 do 15.03 łowisko „Złów i Wypuść”.
WisłaDunajecPoroniecPoroniec od ujścia Cichowiańskiej (Cichej) Wody w m. Poronin-Kośne Hamry do połączenia z Zakopianką.ZakopaneWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
WisłaDunajecZakopiankaZakopianka od mostu na ul. Szpitalnej w Zakopanem do połączenia z Porońcem.ZakopaneWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko "Złów i wypuść"
WisłaDunajecBiały DunajecBiały Dunajec od połączenia potoku Poroniec i Zakopianka do jazu dolnej elektrowni wodnej w m. Szaflary.ZakopaneWoda górska. Sztuczna mucha Łowisko. „Złów i Wypuść”
WisłaDunajecBiały DunajecOd jazu dolnej elektrowni wodnej w m. Szaflary do progu poniżej mostu na Al. Tysiąclecia w Nowym Targu.Nowy TargWoda górska. Sztuczna mucha. Od 1.01 do 15.03 łowisko „Złów i Wypuść”
WisłaDunajecBiały Dunajec Od progu poniżej mostu na Al. Tysiąclecia w Nowym Targu do połączenia z Czarnym Dunajcem w m. Nowy Targ.Nowy TargWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
WisłaWisłaDunajecOd połączenia Czarnego i Białego Dunajca do jazu w Waksmundzie.Nowy TargWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaWisłaDunajecOd jazu w Waksmundzie do mostu w Knurowie.Woda górska. Sztuczna mucha i przynęty roślinne.
WisłaWisłaDunajecOd mostu w Knurowie do początku cofki zbiornika Czorsztyn przy normalnym poziomie piętrzenia (700m powyżej mostu „Pod Hubą”).Woda górska. Przynęty sztuczne i roślinne.
WisłaWisłaDunajecBrzeg prawy – Uroczysko PPN „Zielone Skałki”. Brzeg lewy od ujścia potoku Wronin przy zamku Czorsztyn do korony zapory w NiedzicyPieniński Park Narodowy Wędkowanie z brzegu zabronione.
WisłaWisłaDunajec4. Zatoka Harczygrunt na lewym brzegu przy zaporze w NiedzicyPieniński Park Narodowy. Wędkowanie z brzegu, łodzi i spod lodu zabronione
WisłaDunajecBiałka Tatrzańska1. Od ujścia potoku Jaworowy do mostu w Bukowinie Tatrzańskiej.Łapsze NizneWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecBiałka Tatrzańska2. Od mostu w Bukowinie Tatrzańskiej do mostu w m. Trybsz.Woda górska Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”
WisłaDunajecBiałka TatrzańskaOd mostu w miejscowości Trybsz do ujścia do zb. Czorsztyńskiego, za wyjątkiem wyszczególnionego poniżej odcinka.Woda górska. Sztuczna mucha
WisłaDunajecBiałka TatrzańskaOdcinek 200 m powyżej i 200 m. poniżej skał Kramnica i Obłazowa (Nowa Biała/Krempachy).Rezerwat Przyrody „Przełom Białki”. Wędkowanie zabronione.
WisłaDunajecNiedziczankaOd ujścia potoku Kacwin do uszkodzonej zapory przeciwrumoszowej ok. 500m powyżej mostu na drodze biegnącej wzdłuż Zb. Sromowce.Sromowce NizneWoda górska. Sztuczna mucha i przynęty roślinne.
DunajecNiedziczankaKacwinOd granicy Państwa w km 6,1 do ujścia do potoku Niedziczanka.Łapsze NiżeWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaWisłaDunajec1. Od zapory w Sromowcach Wyżnych do ujścia Macelowego Potoku w Sromowcach Niżnych.CzorsztynWoda górska Przynęty sztuczne i roślinne. Od 1.02 do 14.04 limit dzienny zatrzymanych pstrągów potokowych z łowiska: 1 szt.
WisłaWisłaDunajec2. Od ujścia Macelowego Potoku w Sromowcach Niżnych do granicy PPN przy Pawilonie PPN w Szczawnicy.CzorsztynPieniński Park Narodowy Wędkowanie zabronione.
WisłaWisłaDunajec3. Od granicy Pienińskiego Parku Narodowego przy Pawilonie PPN w Szczawnicy (tablica ok. 620m powyżej ujścia potoku Grajcarek) do ujścia potoku Grajcarek.SzczawnicaWoda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”. Zakaz połowu z brzegu lewego PPN
WisłaWisłaDunajec4. Od ujścia potoku Grajcarek do ujścia potoku Zakijowski (wzdłuż ul. Leśnej w Krościenku).Krościenko nad DunajcemWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Od 1.01 do 15.04 łowisko „Złów i Wypuść”; Od 16.04 limit dzienny zatrzymanych ryb z łowiska: 1 szt. Zakaz połowu z brzegu lewego do ujścia potoku Ociemny-PPN
WisłaWisłaDunajec5. Od ujścia potoku Zakijowki w Krościenku do ujścia potoku Krośniczanka.Woda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Od 1.01 do 31.03 zimowisko zakaz połowu. Od 1.04 do 15.04 łowisko „Złów i Wypuść”. Od 16.04 limit dzienny zatrzymanych ryb: 1 szt.
WisłaWisłaDunajec6. Od ujścia potoku Krośniczanka w Krościenku do ujścia potoku Ochotnica w TylmanowejKrościenko, TylmanowaŁowisko Specjalne „DUNAJEC” (sektor górny). Wędkowanie na podstawie odrębnego zezwolenia.
WisłaWisłaDunajec7. Od ujścia potoku Ochotnica do wylotu z toru kajakowego w Zabrzeży Wietrznicach (koniec wyspy).TylmanowaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Od 1.01 do 15.04 łowisko „Złów i Wypuść”. Od 16.04 limit dzienny zatrzymanych ryb z łowiska: 1 szt.
WisłaWisłaDunajec8. Od wylotu z toru kajakowego w Zabrzeży-Wietrznicach (koniec wyspy) do ujścia potoku Jaworzynka w Gołkowicach.ŁąckoWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne.
WisłaWisłaDunajec9. Od ujścia potoku Jaworzynka w Gołkowicach do progu w Starym Sączu / Podegrodziu przy ul. Podegrodzkiej wraz ze 100m odcinkiem Dunajca poniżej progu. Stary SączŁowisko Specjalne „DUNAJEC” (sektor dolny). Wędkowanie na podstawie odrębnego zezwolenia.
WisłaWisłaDunajec10. Od w/w granicy dolnego Łowiska Specjalnego „Dunajec” do progu w Świniarsku.Nowy SączWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne.
WisłaWisłaDunajec11. Od progu przy elektrowni wodnej w Świniarsku do końca kamiennej ostrogi na lewym brzegu, oddzielającej kanał MEW od koryta Dunajca (początek wylotu wody z kanału).Matecznik Wędkowanie zabronione (w tym zakaz połowu z kamiennej ostrogi na lewym brzegu)
WisłaDunajecGrajcarekOd połączenia Białej i Czarnej Wody w Jaworkach do ujścia do Dunajca.SzczawnicaWoda górska. Sztuczna mucha. Od 1.01 do 15.04 łowisko „Złów i Wypuść” Od 16.04 limit dzienny zatrzymanych ryb: 1 szt.
WisłaDunajecOchotnicaOchotnica od ujścia potoku Jaszcze do ujścia do Dunajca.Ochotnica DolnaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecKamienica ŁąckaKamienica od mostu drogowego w m. Lubomierz do ujścia do Dunajca.OchotnicaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecPoprad1. Od granicy Państwa w m. Leluchów (80m powyżej ujścia potoku Smereczek) do ujścia do Dunajca z wyłączeniem ponizszych odcinków.MuszynaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne.
WisłaDunajecPoprad2. Od mostu drogowego na ul. Kościuszki w Muszynie (wraz ze 100m odcinkiem rzeki powyżej) do położonego niżej mostu kolejowego (ze 100m odcinkiem rzeki poniżej mostu).MuszynaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Od 1.01 do 31.03 zimowisko – zakaz połowu.
WisłaDunajecPoprad3. Od mostu w Barcicach (na Wolę Krogulecką) do ujścia Suchego Potoku (rów biegnący wzdłuż ul. Topolowej w Starym Sączu) przy składowisku odpadów w Starym Sączu-Piaskach. MuszynaWoda górska. Przynęty sztuczne. Łowisko „Złów i Wypuść” Sztuczną przynętę spinningową wolno zbroić jedynie pojedynczą kotwicą/hakiem
WisłaPopradMuszynka1. Od ujścia potoku Mochnaczka w km 12,4 do zapory na ujęciu wody w Powroźniku.Woda górska. Sztuczna mucha. Zakaz połowu od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłaPopradMuszynka2. Od zapory na ujęciu wody w Powroźniku do ujścia do Popradu.Woda górska. Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”. Od 01.04 do 15.05 zakaz połowu ponizej mostu przy ul. Słonecznej w Muszynie.
WisłaPopradSzczawnikSzczawnik od zapory rumowiskowej do ujścia do Popradu.MuszynaWoda górska. Sztuczna mucha.
PopradWierchomlankaWierchomlanka od zapory rumowiskowej do ujścia do Popradu.PiwniczaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecKamienica NawojowskaOd ujścia potoku Łabowiec do ujścia do Dunajca.ŁabowaWoda górska. Sztuczna mucha.
DunajecKamienica NawojowskaHomerkaHomerka od zapory rumowiskowej do ujścia do Kamienicy NawojowskiejNawojowaWoda górska. Sztuczna mucha.
Kamienica NawojowskaKamionkaKamionka od ujścia potoku Królówka do ujścia do Kamienicy N.KamionkaWoda górska. Sztuczna mucha.
Kamienica Nawoj.KamionkaKrólówkaOd początku korekcji stopniowej do ujścia do potoku Kamionka.KamionkaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecŁubinkaOd mostu na ul. Nowochruślickiej w N. Sączu do ujścia do Dunajca.Nowy SączWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecSmolnikSmolnik od zapory rumowiskowej w km 13,9 do ujścia do Dunajca.Woda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecŁososina1. Od początku korekcji stopniowej w Jurkowie do ujścia potoku Słopnica w m. Tymbark.LimanowaWoda górska Sztuczna mucha.
WisłaDunajecŁososina2. Od ujścia potoku Słopnica do ujścia potoku Białka w km 3,5 w Witowicach Górnych.LimanowaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne.
DunajecŁososinaSowlinkaOd ujścia potoku Mordarka do ujścia do Łososiny.LimanowaWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31. 01 i od. 01.09 do 31.12. Woda górska. Sztuczna mucha i przynęty roślinne.
DunajecSowlinkaStarowiejskiOd zapory przeciwrumoszowej w Starej Wsi do połączenia z potokiem Mordarka.LimanowaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaDunajecBiała Tarnowska1. Od ujścia potoku Mostysza w km 80,8 do mostu drogowego ciągu drogi nr 28 Nowy Sącz-Gorlice w Grybowie.GrybówWoda górska Sztuczna mucha. Łowisko „Złów i Wypuść”. Zakaz połowu od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłaDunajecBiała Tarnowska2. Od mostu na drodze 28 Nowy Sącz - Gorlice do kładki pieszo-jezdnej w ciągu ul. Rzeźnickiej w Grybowie.GrybówObręb ochronny Wędkowanie zabronione.
WisłaDunajecBiała Tarnowska3. Od kładki pieszo-jezdnej w ciągu ul. Rzeźnickiej w Grybowie do mostu drogowego na ul. Topolowej w Bobowej.Woda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłaBiała TarnowskaJasieniankaOd ujścia potoku Spólnik (Łyczanka) do ujścia do rzeki Białej Tarnowskiej.KorzennaWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłaWisłokaRopaOd ujścia potoku Ropka w m. Wysowa do ujścia potoku Zdynia.Uście GorlickieWoda górska. Sztuczna mucha.
WisłokaRopaZdyniankaOd ujścia potoku Regetówka w m. Smerekowiec do ujścia do Ropy.Uście GorlickieWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłokaRopaRopaOd 50m przed linią łączącą umocnienia betonowe brzegów przy koronie zapory w Klimkówce do m w dół od najbardziej wysuniętego stałego punktu urządzenia hydrotechnicznego piętrzącego zapory w Klimkówce.Uście Gorlickie, RopaObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
WisłokaRopaRopa1. Od granicy w/w obrębu ochronnego do mostu drogowego w ciągu drogi Szymbark - Bystra.GorliceWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12.
WisłaRopaRopa2. Od mostu drogowego w ciągu drogi Szymbark-Bystra do mostu na ul. Mickiewicza w Gorlicach.GorliceWoda górska. Przynęty sztuczne. Łowisko „Złów i Wypuść”. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12. Sztuczną przynętę spinningową wolno zbroić jedynie pojedynczą kotwicą/hakiem.
WisłaRopaRopa3. Od mostu na ul. Mickiewicza w Gorlicach do ujścia potoku Stróżowianka.GorliceObręb ochronny. Wędkowanie zabronione
WisłokaRopaSękówka1. Od ujścia potoku Małastówka do kładki na ul. Sportowej w Gorlicach.Sękowa, GorliceWoda górska. Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12
WisłokaRopaSękówkaOd kładki na ul. Sportowej w Gorlicach do ujścia do Ropy.Sękowa, GorliceMatecznik Wędkowanie zabronione
WisłokaRopaLibuszanka1. Od ujścia potoku Krygowianka do ujścia potoku Wójtowiczanka.LibuszaWoda górska. Przynęty sztuczne